Najnowsze komentarze
<brak komentarzy>
Ulubieni blogerzy
<brak ulubionych blogerów>
Moje miejsca
<brak wpisów>
Moje linki
<brak wpisów>

27.06.2020 23:26

Niezapomniany rejs na dwóch kołach

Pora roku i pogoda za oknem zachęcają do wypoczynku. Praca, obowiązki - zapomnijmy o tym! W końcu nam też należy się chwila wytchnienia. Na świecie istnieje wiele, wartych odwiedzenia - miejsc. O takiej porze roku, nie pozostaje nam nic innego, jak wsiąść na swojego dwukołowego rumaka i pędzić przed siebie, zostawiając dotychczasowe zmartwienia daleko z tyłu.

Podróżowanie - ucieczka od problemów?

Dalekie podróże, dostarczają nam wielu wrażeń, które pozostaną w naszej głowie już na zawsze. Niekiedy jednak, oprócz pozytywnych wspomnień, mogą się zdarzyć przykre niespodzianki. Nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć, dlatego też istnieją ubezpieczenia turystyczne, które uchronią nas przed niespodziewanymi problemami, a także pozwolą nam na swobodny wyjazd bez zmartwień! Każdy człowiek ma swoje indywidualne upodobania, najczęściej wybieramy jednak wypoczynek poza granicami Polski. Jest lato, piękna pogoda za oknem - dlaczego nie pokonać takiej trasy motocyklem? Przysłowiowy "wiatr we włosach", intensywne doznania podczas podróży, czego chcieć więcej? Bez wątpienia taki wyjazd zapisze się na stałe w naszej pamięci.

Ubezpieczenie turystyczne

W zależności od wybranej przez nas formy wypoczynku - firmy ubezpieczeniowe oferują wiele pakietów, które mogą nas zainteresować. Bardzo ważnym aspektem przy zakupie ubezpieczenia na podróż - będzie konieczność jego wykupienia co najmniej na dzień przed planowanym wyjazdem. Ubezpieczenie podróży zagranicznych obejmuje zazwyczaj koszty leczenia, NNW, utraty bagażu, czy inne, losowe sytuacje, które mogą nam się przytrafić w trakcie takiej wyprawy.
Jadąc motocyklem, sprawa nieco się komplikuje, ale nie jest to powód do zmartwień! W pakiecie ubezpieczeń turystycznych, firmy oferują również assistance na podróż. Auto Assistance to krótkoterminowe ubezpieczenie dodatkowe do polisy turystycznej. Wypadek, o który nietrudno w okresie wakacyjnych, przez kradzież pojazdu, aż po awarie, które niespodziewanie mogą nam przysporzyć wielu problemów, mimo dobrego przygotowania. Niestety, życie pisze swoje scenariusze, nasze plany mogą się pokrzyżować, lecz właśnie po to istnieją wspomniane już wiele razy wcześniej - pakiety ubezpieczeń na podróż.

Dobre przygotowanie na każdą ewentualność!

Oczywiście, że nie warto kusić losu. Najlepiej, gdyby takie ubezpieczenie w ogóle nam się nie przydało, lecz na wszelki wypadek zawsze warto je mieć. Planując trasę motocyklem za granicę, czy nawet niekoniecznie, warto dobrze się do niej przygotować. Spakowanie niezbędnych rzeczy, które mogą się przydać, a jednocześnie nie zajmują wiele przestrzeni bagażowej to klucz do sukcesu. Tym samym, warto pomyśleć także o naszej maszynie, a nie tylko o sobie! W końcu to ona ma nas bezpiecznie i bez przykrych niespodzianek dowieźć do celu. Bądźmy przygotowani na niewielkie awarie, które mogą się zdarzyć, zaopatrzmy się w płyny eksploatacyjne na zapas, zestawy naprawcze do przebitych opon, czy zabezpieczenie antykradzieżowe, które jest niezbędne przy dalekich podróżach, zwłaszcza za granicę.

Komentarze : 0
<ten wpis nie był jeszcze komentowany>
  • Dodaj komentarz

Archiwum

Kategorie